Doğru Eldiveni Nasıl Seçerim?

Yazar admin 29/01/2019 0 Yorumlar Genel,Ürün Tanıtımı,

 

Yaşamda insanların sağlığında değişmeler olmaktadır. Çeşitli rahatsızlıklardan dolayı hastanelere veya insanın kendi evinde kullanması gereken bir malzeme vardır. Bu malzeme muayene eldivenidir. Muayene eldiveni kullanım alanın geniştir. Sağlık kuruluşlarında kullanılan eldiven, hijyen açısından çok dikkat edilmelidir. Bu hizmeti kaliteli bir şekilde multikan firması sağlamaktadır.

Muayene eldiveni, muayene ve steril cerrahi eldiveni olarak iki kısma ayrılabilmektedir. Muayene için Lateks, Nitril, Vinil olarak bulunmaktadır. Lateks muayene eldiveni pudralı ve pudrasız olmak üzere bulunmaktadır. Pudralı olup olmaması önemli bir özelliktir. Çünkü bazı insanların alerjisi vardır. Onun için, bazı insanların dermatolojik bu durumundan dolayı pudralı eldiven mi kullanması veya kullanmaması gerektiğini bilmelidir. Burada Lateks eldiven çeşidinin kullanılmasında sakınca olan alerjik olay ve durumlarda vardır.

 

Vinil eldivenler ise biraz daha hafif kalınlığı ile kullanım şekli değişmektedir. Pudrasızdır. Lateks içermemekle birlikte nonallerjen ve her iki ele de uyumludur. Terleme yapmamakla birlikte asit ve alkali dayanırlığı vardır. Hissetme olanağı daha fazladır

.

Muayene eldivenlerinin diğer çeşidi ise Steril cerrahi eldivenlerdir. Bu eldivenler özellikle ameliyat tarzı ve enfeksiyonel durumlarda kullanılmaktadır. Enfeksiyonel durumlar sadece sağlık kuruluşlarında olmadığı için bu eldiven türünü ev, iş yeri ve diğer alanlarda da kullanılır.

Yorum Yazın